Coraz mniej wymówek ws. dostępności informacji o wymianie systemu ogrzewania

Coraz mniej wymówek ws. dostępności informacji o wymianie systemu ogrzewania

Jesteśmy oróżni. Czekamy aż wiedza na nas spłynie. Nawet w kwestiach naszego zdrowia i życia. Od prawie trzech lat mieszkańcy Krakowa mogą korzystać z bardzo preferncyjnych zasad dofinansowania wymiany systemu ogrzewania w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Jeśli zdecydują się odejść od stosowania węgla do ogrzania mieszkania lub domu przygotowana jest dla nich oferta dotacji w przejściu na ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazu, prądu lub pompy ciepła.

To jednak nic nowego. Nowe są za to lokaliacje Punktów Obsługi Mieszkańców (POM) dla składania wniosków o udzielenie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczne.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej krakow.pl od 1 grudnia 2015 roku będzie można złożyć wniosek o udzielenie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczne dodatkowo w dwóch Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa. Są to punkty zlokalizowane w galeriach handlowych: w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61) oraz w Galerii Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11).

Nawet dni i godziny otwarcia są dłuższ niż w przypadku, gdy korzystamy z punktów doradztwa w Urzędzie Miasta.

Na stanowiskach w obu POM-ach będzie można składać wnioski od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00.

Czyste powietrze dla Krakowa to priorytet, do osiągnięcia, którego dążę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.