Czyste powietrze dla Krakowa

Czyste powietrze dla Krakowa

W najbliższych dniach będzie można spotkać się z nami, aby porozmawiać i znaleźć nowe rozwiązania oraz wesprzeć nasze działania w dążeniu do czystego powietrza w Krakowie. Zespół Polskiej Zielonej Sieci będzie brał udział w trzech wydarzeniach edukacyjno-informacyjnych skierowanych do mieszkańców Krakowa, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

W czwartek, 6 czerwca będzie można nas spotkać w Zespole Szkół Integracyjnych Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, gdzie odbędzie się XX Sejmik Ekologiczny organizowany dla uczniów szkół w Nowej Hucie. Sejmik ma swoją długą tradycję gromadzenia uczniów, którzy wspólnie wypracowują postulaty w postaci apelu do Mieszkańców i Władz Miasta Krakowa. Uczniowie proponują podjęcie działań, ale i składają obietnicę, postępowania w zgodzie z ideą dbania o środowisko naturalne.

W sobotę, 8 czerwca zagościmy na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na Krakowskich Błoniach będziemy od godz. 10.00-18.00. Zapraszamy do naszego namiotu, gdzie porozmawiamy o 3 filarach projektu „Czyste powietrze dla Krakowa”. Opowiemy o tym, jak ważne jest zaprzestanie spalania węgla i odpadów w domowych piecach, pokażemy jak ważny jest wybór środków transportu przyjaznych dla środowiska, będziemy też zachęcać do przyczyniania się do zwiększania terenów zielnych w mieście i wsparcie inicjatyw zmierzających do zazielenienia miasta.

W niedzielę, 9 czerwca zawitamy na Święcie Cyklicznym, gdzie podczas pikniku festiwalowego na stadionie Korony, w strefie organizacji pozarządowych zaprezentujemy, jak każdy z nas może wpłynąć na jakość powietrza w Krakowie. Temat zrównoważonego transportu i zapobiegania smogowi fotochemicznemu będzie szczególnie przez nas podkreślany. Nie zapomnimy jednak ani o zanieczyszczeniach od spalania węgla, ani o terenach zielonych.

Zapraszamy!

Czyste powietrze dla Krakowa to priorytet, do osiągnięcia, którego dążę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.