Dezinformacja o zakazie paliw stałych

Dezinformacja o zakazie paliw stałych

Ostatnio w krakowskich gazetach oraz na stronach internetowych pojawia się całkiem sporo artykułów na temat uchwalania zapisów dotyczących stosowania paliw stałych na terenie Krakowa.

Opinie dziennikarzy są bardzo różne. Optymistyczne, pesymistyczne, realistyczne a nawet fikcyjne. Zastanawiające jest to, czy wynika to z niewiedzy, czy też z własnych życzeń dziennikarzy. W niektórych przypadkach są to ewidentne bzdury. Jak choćby artykuł mówiący, że w Krakowie będzie można palić tylko w kominkach. Przykre jest to, że niektóre osoby czytające tego typu artykuły zaczynają powtarzać i przekazywać dalej, że w Krakowie będzie tak i tak, zakażą tego i tego i to natychmiast.

Informacje na temat zmian w Krakowie opuściły już miasto i przenikają nie tylko do Małopolski, ale nawet do całego kraju. Słusznie, bo możliwe, że podobną metodę na walkę ze smogiem trzeba będzie zastosować w innych zadymionych miastach. Niestety nie wiadomo nadal, jaka będzie ta metoda. Wynik jeszcze nie zapadł a dziennikarze już dzielą skórę na niedźwiedziu.

Dobrze, że się o tym mówi i pisze. Nie dobrze, że sieje się dezinformacje i tym samym wzbudza niepotrzebną panikę i zamieszanie. Nie ma się co dziwić, że niektórzy mieszkańcy po prostu się boją.

Poniżej kilka linków w temacie:

gazeta.pl

gazeta.pl

gazetakrakowska.pl

Na deser sensacja wyssana z palca: se.pl