Promocja dotacji na wymianę pieców zadziałała

Promocja dotacji na wymianę pieców zadziałała

W tym roku wyczerpana została pula środków na wymianę systemu ogrzewania na proekologiczne w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Informacja dla mieszkańców kierowana była różnymi kanałami. Promocja programu odbywała się poprzez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, organizacje pozarządowe z dużą kampanią Krakowskiego Alarmu Smogowego, czy nawet prywatne firmy roznoszące ulotki do mieszkań. Temat dla naszego miasta jest bardzo ważny. Czyste powietrze to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania człowieka, a co za tym idzie dla rozwoju, na którym wszystkim zależy.

Już w pierwszej połowie 2014 roku do Urzędu Miasta spłynęło ponad dwa tysiące wniosków na ponad 50 milionów złotych, choć na ten rok zaplanowano wydanie 24 milionów złotych. To jest dobre tempo, ale teraz ważne jest, aby za dużym zaintersowaniem ze strony mieszkańców ogrzewających domy węglem, poszła przychylność władz miasta i być może przesunięcie kwot w budżecie. Wymiana pieców i kotłowni na bezwęglowe, jest dla nas priorytetem, ważniejszym niż kolejne estakady, stadiony, czy imprezy plenerowe.

Czyste powietrze dla Krakowa to priorytet, do osiągnięcia, którego dążę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

1 Comment

  1. Środków na 2014 rok brak, ale wnioski można nadal składać | Czyste powietrze dla Krakowa · Sierpień 17, 2014

    […] antysmogowej nie trafiają w próżnię. Pomimo, że środki na zmienę systemu ogrzewania w puli przeznaczonej na 2014 rok zostały wyczerpane, wnioski można składać w dalszym ciągu. Jak podają władze miasta w 2014 roku Gmina Miejska […]