Strefa płatnego parkowania rozszerzona!

Strefa płatnego parkowania rozszerzona!

Od 1 lutego zostaną poszerzone strefy płatnego parkowania w śródmieściu. Miejmy nadzieję, że to zniechęci przynajmniej część kierowców do wjazdu autem do centrum.
Tylko kilka głosów przeważyło. Opinie są różne. Część radnych patrzy optymistycznie i uważa, że tego typu zmiany są nieodzowne i potrzebne. Jeśli nie teraz to i tak za parę lat trzeba było by wprowadzić płatne strefy. Jest to konsekwencja zmian cywilizacyjnych. Sceptycy uważają, że to spowoduje zwiększenie ilości zaparkowanych aut przy granicy strefy, m.in. na osiedlach.
W przyszłym roku przekonamy się na własne oczy i płuca jaki to dało efekt.

24 kwietnia na sesji Rady Miasta Krakowa, radni podjęli decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania! Uchwała podjęta została większością tylko trzech głosów. Nowa strefa obowiązywać ma od 1 lutego 2014 roku.

Decyzją radnych, według poprawki radnej Bassary, utworzone zostaną nowe strefy P4, P5 oraz P6, obejmujące m.in. os. Oficerskie, Zwierzyniec, Stare Podgórze oraz okolice al. Powstania Warszawskiego. Ceny we wszystkich strefach obowiązywać będą takie same, czyli: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną. Abonamenty dla mieszkańców kosztować będą 10 zł miesięcznie za pierwszy i drugi pojazd, 100 zł za trzeci pojazd i 250 zł za każdy kolejny.

więcej: lovekrakow.pl