Tramwaj przez ulicę Piastowską? A dlaczego nie? [LIST]

Tramwaj przez ulicę Piastowską? A dlaczego nie? [LIST]

Często można słyszeć usprawiedliwianie się kierowców jeżdżących samochodem do pracy. Wiele osób robi to z zamiłowania do komfortu własnej przestrzeni. Są jednak tacy, którzy nie mają sensownej alternatywy. Szczególnie w zimie gdy jazda na rowerze na niektórych odcinkach jest utrudniona. Jeżeli chcemy szybko i bezproblemowo dojechać ze ślimaka przy Opolskiej na Cichy Kącik to okazuje się, że komunikacja zbiorowa nie jest w stanie nam tego zapewnić. Trzeba jechać na przesiadki, i to w dodatku naokoło. W dodatku częstotliwość dostępności komunikacji zbiorowej na tym odcinku nie jest zadowalająca.
Propozycja aby położyć tory tramwajowe na trasie Weissa, Głowackiego, Piastowska, Cichy Kącik wydaje się być całkiem sensowna. Kraków rzeczywiście ma lukę w komunikacji północ południe w tym miejscu miasta.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się budowa linii tramwajowej od ślimaka Weissa-Opolska-Conrada na południe wzdłuż Weissa, następnie Głowackiego, Piastowską do Cichego Kącika. W późniejszej perspektywie można tę linię dalej przedłużyć do Kapelanki, tworząc eleganckie tramwajowe obejście centrum – proponuje w liście czytelnik, pan Krzysztof.
Udostępniono niedawno do konsultacji projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa, tj. dokument opisujący, jak Kraków powinien się rozwijać w najbliższych latach. Myślę, że każdy, kto interesuje się rozwojem Krakowa, znajdzie w tym dokumencie coś ciekawego, warto się więc z nim zapoznać.

więcej: gazeta.pl