Więcej niż energia – jest nas coraz więcej
Ilustracja: Więcej Niż Energia
Licencja ilustracji:  Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej niż energia – jest nas coraz więcej

banerNasz ruch nieustannie rośnie – „Więcej niż energia” to już 109 różnych podmiotów i organizacji z całej Polski. Pojawiamy się też na wydarzeniach podczas których możemy dyskutować o znaczeniu energetyki obywatelskiej. W ostatnim czasie „Więcej niż energia” uczestniczyło m.in. w Kongresie Ruchów Miejskich w Gorzowie Wielkopolskim, Kongresie Kobiet w Warszawie oraz Ogólnopolskim Kongresie SMART „Inteligentne miasta” w Olsztynie.

Energetyka obywatelska – przewodnik dla samorządów

Niedawno kazała się również publikacja „Energetyka obywatelska. Przewodnik dla samorządów po inwestycjach w energię odnawialną i efektywność energetyczną” przygotowana w ramach naszej kampanii. Przewodnik powstał z myślą o przedstawicielach samorządów, Lokalnych Grup Działania oraz spółdzielni, stowarzyszeń i wspólnot zainteresowanych rozwojem energetyki obywatelskiej. Publikacja w przystępny sposób wprowadza w tematykę związaną z funduszami na rozwój efektywności energetycznej i OZE w regionach. Omawia m.in. źródła finansowania takie jak środki publiczne, kredyty, czy finansowanie społecznościowe w oparciu o dedykowane do tego celu platformy internetowe. Szczególną uwagę poświęca też funduszom unijnym dostępnym w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Publikacja przedstawia również dobre praktyki związane z inwestycjami w energetykę obywatelską i przykłady tego typu rozwiązań z Polski i Europy. Zachęcamy do lektury i przekazywania informacji o publikacji wszystkim zainteresowanym.

„Więcej niż energia” w Zakopanem

30 września 2015 r. w Zakopanem odbyła się pierwsza z cyklu konferencji regionalnych „Więcej niż energia”. Z uwagi na skalę problemu, jakim w wielu małopolskich gminach jest zanieczyszczenie powietrza spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Więcej niż energia – energetyka obywatelska dla czystego powietrza w Małopolsce”. W trakcie wydarzenia dyskutowano na temat korzyści dla samorządów i mieszkańców województwa wynikających z rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej. W debacie wzięli udział przedstawiciele samorządów i organizacji społecznych z całego województwa. Wydarzenie spotkało się również z zainteresowaniem mediów regionalnych – objęły je patronatem Radio Kraków, Tygodnik Podhalański oraz portal Chrońmy Klimat.

Czyste powietrze dla Krakowa to priorytet, do osiągnięcia, którego dążę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.